Kadın Hastalıkları

Vajina Estetiği

Vajinal estetik, kadınlarda cinsel bölgedeki şekil bozukluğunu ve doğumlara bağlı gelişen genişlemeyi düzeltmek yapılan operasyondur. Kadınlar bu hoşnutsuzluklarını eşleriyle, kendileriyle bile paylaşmazlar.

Vajina Estetiği

Vajina Estetiği Neden Uygulanır?

Vajinal estetik, kadınlarda cinsel bölgedeki şekil bozukluğunu ve doğumlara bağlı gelişen genişlemeyi düzeltmek yapılan operasyondur. Kadınlar bu hoşnutsuzluklarını eşleriyle, kendileriyle bile paylaşmazlar. Doktorlarla olan iletişimde bile yanlış anlaşılma, çekinme, utanma gibi duygular içinde olduklarından, kendilerini ifade etmekte zorlanırlar. Yaşadıkları estetik ve fiziksel kaygılar cinsel ve aile hayatlarının etkilenmesine sebep olur.

Vajina Estetiği Hangi Durumlarda Gerekir?

  • Vajinal genişlik
  • İç dudakların büyüklüğü ile bağlantılı sarkıklık

Vajina Estetiği Hangi Durumlarda Yapılır?

  • Kadınları doğum sonrası vajinada oluşan kalıcı esneme yani genişleme nedeniyle yapılır.
  • Bazı kadınlarda doğuştan küçük dudakların büyüklüğü farklıysa estetik yapılabilir.
  • Zorlu doğumlarda vajina dışına uygulanan kesi sebebiyle oluşan dikiş izlerinin düzeltilmesi için yapılabilir.

İç Dudak Küçültme (Labioplasti)

Vajinal estetik için iç dudaklarda oluşan sarkmalar, kadında sorun haline gelebilir. Ergenlik dönemini aşmış tüm kadınlara uygulanabilen bir ameliyattır. Ayrıca kızlık zarı dokusunun vajinadan 3-4 cm içerde olması sebebiyle, bakireler içinde uygulanabilen bir ameliyattır. Bu operasyonun yapılması hamile kalmaya ve doğum yapmaya engel olan bir unsur değildir.

Yapılan operasyon yaklaşık olarak 30-40 dakika sürer. Ameliyat için adet döneminin bitişi uygundur. Lokal anestezi ya da hafif genel anestezi altında hastanede yapılabilir. Ameliyat sonrasında iç dudaklarda iz kalmaz. Bir hafta sürecek dinlenmeden sonra, normal yaşam aktivitelerine dönülebilir. Cinsel ilişki yaşamak için 3-4 hafta beklemek gerekir. Ameliyatın ertesi gün duş alınmasında sakınca yoktur. İsteyen kadınlara aynı anda vajen daraltma ameliyatı da yapılabilir.

Vajina Daraltma (Vajinoplasti) Ankara

Yapılacak ameliyat doğumlara bağlı oluşan genişliği gidererek cinsel tatminin arttırılması amacıyla yapılır. Lokal ya da hafif genel anestezi altında yapılan operasyon, 30 dakika ile bir saat arasında sürer. Normal doğum sırasında yaşanan vajinal yırtıklar, epizyotomi iyileşmesi sırasında vajina yapısında meydana gelen hasarlar vajina genişlemesi ve gevşeme nedenleri arasındadır. Ayrıca yaşlanma ve doğumsal vajina yapısı geniş olabilir. Vajinal estetik ile vajina genişlemesi ve şekil bozukluklarının hemen hemen tamamı düzeltilebilir.

HASTA GÖRÜŞLERİ
TÜM GÖRÜŞLER
SORU SOR FORMU

* Tüm form alanlarını lütfen eksiksiz doldurunuz. Mesajınız en az 70 karakter olmalıdır. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Op. Dr. Nurten BoyrazOp. Dr. Nurten BoyrazKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
0312 375 50510533 708 5517
  1. Op. Dr. Nurten Boyraz
  2. Op. Dr. Nurten Boyraz
  3. Op. Dr. Nurten Boyraz